Smart Switch outdoor 16 x Gigabit PoE-Out, 2 x SFP+ - Mikrotik CRS318-16P-2S+OUT
MikroTik
Adauga in cos
Cod Produs: CRS318-16P-2S+OUT Ai nevoie de ajutor? 0755115353
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Descriere
  • Review-uri (0)
netPower 16P are 16 porturi Gigabit Ethernet cu iesire PoE si doua porturi SFP+ pentru uplink-uri de 10G pe fibra. Carcasa robusta si compacta pentru exterior permite montarea switch-ului in orice tip de mediu. netPower 16P are o capacitate de comutare de 72 Gbps si o rata de forwarding de 53,6 Mpps. Dispozitivul are nevoie de alimentator de 24V pentru a avea iesire PoE de 24V sau alimentator de 48V pentru a avea iesire PoE de 48V (IEEE 802.3 at/af). Produsul vine fara alimentator.
Optiunile disponibile sunt 24HPOW, 48POW si 48V2A96W care se achizitioneaza separat.
Producator: Mikrotik
Dimensiuni: 303 x 212 x 78 mm
Procesor/Chip: ARM 32bit 98DX226S 800MHz
Memorie RAM: 256 MB
Capacitate stocare: 16 MB
Tip stocare: Flash
Sistem operare: RouterOS L5 + SwitchOS
Numar porturi RJ45: 16 x 10/100/1000Mbps PoE-Out IEEE 802.3 at/af
Numar porturi SFP+: 2 x SFP+ 10Gbit/s
Iesire PoE: 802.3af/at
MTBF: 200000 ore la 25°C
Alimentare: DC 18-30 V / 48-57 V alimentatorul nu este inclus (optional 48V2A96W 48POW 24HPOW)
Consum: 316 W max / 16W fara consumatori PoE
Temperatura de functionare: -40°C to 70°C IP54