DIBLU POLISTIREN IPS 80, GRI - RAL 7045 (50 buc.) - CELO 9GR80IPSD
CELO
Adauga in cos
Cod Produs: 9GR80IPSD Ai nevoie de ajutor? 0755115353
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Descriere
  • Review-uri (0)
Diblul de fixare in izolatii IPS 80 permite fixarea rapida, fara punte termica, direct in izolatie. Atunci cand este utilizat cu un surub EPDM Ø 4,5 mm, IPSD 80 este solutia ideala pentru a fixa profile de perete, tabla, lampi, senzori etc. Poate fi introdus direct in izolatie cu un cap TX25. Datorita burghiului sau ascutit, nu este nevoie sa preforati tencuiala decorativa, astfel incat instalarea este extrem de rapida.
Diblul IPSD 80 este fabricat din nailon armat cu fibra de sticla, ceea ce inseamna rezistenta la imbatranire, la intemperii si la UV. Lungimea sa de 80 mm se incadreaza in cele mai comune materiale de izolare.
Poate fi incarcat pana la aproximativ 6 kg.
Caracteristici cheie:
  • Potrivit pentru suruburi de PAL 4,5 mm
  • Nu necesita pre-gaurire in tencuiala (≤ 7 mm) datorita varfului ascutit
  • 80 mm lungime pentru o buna mentinere a materialului izolant
  • Potrivit pentru gauri de degajare ≥ Ø 8 mm (comun pentru profile de perete)